هفت پلاس: مجله علمی، فرهنگی، هنری و سرگرمی
تبلیغات
تبلیغات
برگزیده های سایت
تبلیغات
 • هفت پلاس
 • سینما
 • ورزش
 • موسیقی
 • سیاست
 • اقتصاد
 • اتومبیل بدون سرنشین خودکار تویوتا

  مجموعه : تکنولوژی

  تویوتا وعده داده است هفته آینده در لاس وگاس تکنولژی “اتومبیل بدون سرنشین خودکار” خود را قبل از اجرای الکترونیکی مصرف کنندگان (CES) به نمایش در آورد. این شرکت سازنده اتومبیل یک ویدئو کلیپ را از خودروی Lexus خود ارائه داده است که با امکانات امنیتی جدید جهت به حداقل رساندن تصادفات مجهز شده.

  این تکنولوژی شامل یک رادار فعال و دوربین های ویدئویی برای نظارت بر جاده ها، اطراف، و راننده است. این خودرو همچنین می تواند با وسایل نقلیه دیگر در ارتباط باشد، البته توسط سیستم سخنگوی تویوتا.

  toyota-previews-self-driving-car

  کمک راننده

  سخنگوی خودکار تویوتا می گوید “ما به دنبال یک ماشین هستیم که تصادفات را از بین ببرد, هدف نهایی ما صفر حادثه است.”
  این ویدئو یک نمونه LS Lexus را نشان می دهد که به سیستمی که تویوتا آن را تحت عنوان فن آوری “سیستم حمل و نقل هوشمند ITS” خوانده است, مجهز شده است.
  این نمونه ی ” خودروی تحقیقاتی با سیستم پیشرفته ی فعال امنیتی ” برای نشان دادن و کنترل این که راننده بیدار است و یا اتومبیل را در جاده نگه دارد و یا اینکه در زمان اینکه علائم رانندگی را دید بایستد, از فن آوری ITS و تکنولوژی های موجود تویوتا استفاده می کند. این تکنولوژی برای این طراحی شده است تا در رابطه با یک راننده مورد استفاده قرار گیرد، اما این خودرو می تواند خودش را کنترل کند.
  از بخش هایی از فن آوری ITS می توان به این موارد اشاره کرد مثلا مجموعه ای از چراغهای نوری در کنار جاده می تواند موقعیت افراد پیاده و موانع را تشخیص دهد و اطلاعات را به اتومبیل بفرستد و در مورد اینکه آیا یک چراغ قرمز یا سبز است هم حساس باشد. این خودرو نیز می تواند به طور مستقل موقعیت افراد پیاده را نشان دهد.
  تویوتا همچنین سردمدار فن آوری ای است که به خودروی شما اجازه می دهد تا با گوشی هوشمندتان ارتباط داشته باشد. این ویژگی می تواند به ماشین این امکان را بدهد که در مورد مکان جاده اطلاع داشته باشد برای مثال توصیه برای رفتن به یک رستوران.

  تویوتا یکی از تولید کنندگان انواع اتومبیل سنگین وزن و شرکت های فن آوری تحقیق برروی وسایل نقلیه خودکار است.

  7165864326_640ff5f630_z

  روزنامه ی وال استریت گفت, شرکت خودروسازی آئودی می خواهد تکنولژی “پارک کردن خودکار” را بر روی یکی از اتومبیل های خود، در CES در روز جمعه نشان دهد.
  به شرکت گوگل نیز ثبت اختراع خودروی مستقل در سال ۲۰۱۱ اهدا شد، و برای خودروی خودکار خود گواهینامه رانندگی آمریکا را در ماه مه ۲۰۱۲ در نوادا گرفت. در همان ماه، شرکت ولوو کاروان خودروهای خودکار خود را در یکی از بزرگراه های اسپانیا آزمایش کرد.

  با توجه به بیانات پروفسور پل نیومن، که ریاست یکی از پروژه های اتومبیل های خودکار دانشگاه آکسفورد را بعهده دارد, اتومبیل های خودکار می توانند ایمنی جاده ها را به شدت بهبود ببخشند.

  منبع: ileev

  مشترک خبرنامه شوید

  تبلیغات
 • تازه ترین ها
 • پربیننده های هفته
 • پربیننده های ماه