هفت پلاس: مجله علمی، فرهنگی، هنری و سرگرمی
تبلیغات
تبلیغات
برگزیده های سایت
تبلیغات
 • هفت پلاس
 • سینما
 • ورزش
 • موسیقی
 • سیاست
 • اقتصاد
 • با کمک رنگ خانه کوچک خود را بزرگ تر نشان دهید

  مجموعه : دکوراسیون

  با کمک این ده روش شما یاد می گیرید با انتخاب رنگ های درست اتاق هایتان را بزرگ تر نشان دهید.

  خانه های شهرهای بزرگ معمولا کوچک هستند. پس بهترین کار این است که فضای داخلی خانه را طوری طراحی کنیم که فضا کوچک تر از آنچه هست نشان داده نشود. با کمک این ده روش شما یاد می گیرید با انتخاب رنگ های درست اتاق هایتان را بزرگ تر نشان دهید.

  ۱٫ از ترکیب های مختلف رنگی که دوست دارید استفاده کنید: اگر می خواهید اتاق خود را با رنگ مورد علاقه تان رنگ آمیزی کنید؛ از بین طیف رنگ محبوب خود رنگ های روشن تر نسبت به رنگ های تیره تر فضا را بزرگ تر نشان می دهند.

  0002304_150

  ۲٫
   از مبلمان های کوتاه و رنگ روشن برای سقف استفاده کنید. معمولا خانه های کوچک سقف کوتاهی هم دارند. پس برای اینکه با خطای بصری این کوتاهی مشخص نباشد از مبلمان با ارتفاع کم و رنگ روشن برای سقف استفاده کنید.

  color-tips-for-small-rooms-2-500x404
  ۳٫ مبلمانی با رنگ سرد انتخاب کنید. رنگ های سرد بهترین رنگ ها برای استفاده در فضای کوچک هستند، چونکه چشم های ما را طوری گول می زنند که گویی آنها را دورتر از فاصله ای که با ما دارند می بینیم.

  color-tips-for-small-rooms-3-500x404

  ۴٫ برای کف خانه از یک رنگ استفاده کنید: کف خانه با یک رنگ ثابت و موادی از یک جنس در مقابل چشمان ما بزرگ تر دیده می شود.

  color-tips-for-small-rooms-4-500x666

  ۵٫ رادیاتورها را با رنگ دیوار پشتی شان رنگ کنید. با این کار چون حواس شما را به سمت رادیاتورها پرت نکرده اتاق را آرامش بخش تر و منظم تر نشان می دهد.

  color-tips-for-small-rooms-5-500x656


  ۶٫
   از کابینت های تیره برای آشپزخانه کوچک استفاده کنید. اگر رنگ کابینت ها تیره تر از دیوار و کانتر روی کابینت ها باشد آشپزخانه بزرگ تر دیده می شود.

  color-tips-for-small-rooms-6-500x408


  ۷٫
   از یک لامپ یا لوستر کوچک بالای میز ناهارخوری استفاده کنید. آویزان کردن یک لوستر بالای میز ناهارخوری مرکز توجه را به سمت میز می کشاند و بین میز و دیوارها فاصله می اندازد.

  color-tips-for-small-rooms-7-500x664

  ۸٫ از مبلمان و دکور غیر قابل انتقال استفاده کنید. با سفارش دادن بوفه و مبلمان  در هر سایزی که می خواهید و جاسازی داخل دیوارها از فضای خانه بهترین استفاده را خواهید کرد.

  color-tips-for-small-rooms-8-500x632

  ۹٫ استفاده از پرده های نیمه شفاف. روشنایی در اتاق های کوچک اهمیت بسزایی دارد. با زدن پرده های نیمه شفاف هم نور وارد اتاق می شود و هم چشم هایتان اذیت نمی شود.

  color-tips-for-small-rooms-9-500x379

  ۱۰٫  از کاغذ دیواری با طرح های ریز استفاده نکنید. طرح های ریز اتاق ها را کوچک تر نشان می دهد؛ برخلاف آن کاغذ دیواری با طرح های درشت تر باعث بزرگ نشان دادن آن می شود.

  color-tips-for-small-rooms-10-500x489
  ileev

  مطالب مرتبط

  مشترک خبرنامه شوید

  تبلیغات
 • تازه ترین ها
 • پربیننده های هفته
 • پربیننده های ماه